• ÜYELİK ve GİRİŞž

 • Kayıt Olmak

  Sayfanın sağ üst köşesindeki KAYIT sekmesinden yada GİRİŞžsayfasında, sağ kolonda bulunan KAYIT OL butonuna tıklayarak kayıt sayfasına ulaşabilirsiniz. Bu bölümde bir kaç soruya cevap vererek hızla üye olabilirsiniz. Sizden asla çok özel bilgileriniz istenmemektedir. İstenen bilgiler, alışveriş aşamasında olmazsa olmaz türünden bilgilerdir. Bu kısımları tamamıyla doğru doldurmanızı tavsiye ederiz. Sizden istenen tüm gerekli bilgileri doldurduktan sonra Kullanım Koşullarını ve Şartlarını okuyarak KABUL etmelisiniz,bu bölüm yasal olarak bağlayıcıdır ve dijital olarak taahhütname yerine geçmektedir. Tüm bilgileriniz doğru doldurduktan sonra GÖNDER butonuna tıklayın,ancak sisteme giriş yapabilmeniz için kayıt olurken vermiş olduğunuz E-Mail adresinize gelecek olan Aktivasyon Kodunu doğrulamanız gerekmektedir. Mailinize gelen talimatları izleyerek üyeliğinizi aktif edebilirsiniz. Bütün bu ayrıntılar sistemin en doğru şekilde işlemesi ve kullanıcıların güvenli bir şekilde işlem yapabilmeleri için zorunludur. Dilerseniz Kayıt sayfasının en üstündeki Facebook ile Giriş butonuna tıklayarak sisteme otomatik kayıt olabilirsiniz. Ancak bu işlem size, sistem üzerinde yapacağınız alışverişlerde yetersiz üye bilgisi yüzünden dezavantaj oluşturur, bu dejevantajı kaldırmak için Facebook üzerinden giriş yaptıktan sonra Üye Yönetim Panelinden eksik bilgilerinizi tamamlamalısınız.

 • Giriş Yapmak

  Aktif hesabınızla sisteme girdiğinizde sizi ilk karşılayan HESABIM sayfası içinde tüm üyelik faaliyetleri ile ilgili bilgi başlıklarını toplu olarak göreceksiniz. Üye kontrol panelinizde tüm işlemlerinizi yapabilir, tüm seçenekleri kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Dilerseniz Facebook üzerinden mevcut hesabınızla anında sisteme giriş yapabilirsiniz. Ancak ileride yapacağınız işlemlerin sağlığı açısından üye yönetim panelinden bilgilerinizi güncellemeniz gerekebilir.

 • Giriş Problemleri

  Sisteme giriş yaparken, kullanıcı adınız ve şifrenizle birlikte, google captcha güvenlik adımını da doğrulamanız gerekmektedir. Giriş problemlerinde ilk yapmanız gereken, tarayıcınızın çerezlerini ve geçmişini silerek tekrar giriş yapmayı denemektir. Bazı tarayıcılar otomatik form doldurma yöntemi ile şifrenizi otomatik olarak kaydedebilir. Aynı kullanıcı adı ile başka bir yerde üyeliğiniz varsa tarayıcınız başka bir internet sitesindeki şifrenizi, aynı kullanıcına adına tanımlayarak, otomatik olarak giriyor olabilir. Bu durumda şifrenizi manuel olarak elle girin. Eğer hala problem yaşıyorsanız, başka bir tarayıcı ile tekrar denemelisiniz.

 • Üye hesabı dondurulmuş üyelikler

  Silahalsat.com'a üye olurken kullanıcı sözleşmesini yasal olarak kabul edersiniz. Kurallara aykırı illegal, aldatmaya yönelik yada çift hesap açmaya yönelik eylemlerde bulunan üye hesapları, son IP adresleri, bilgileri ve delil sayılabilecek tüm ekran görüntüleri ile kaydedilerek arşive konulur. Silahalsat.com'un bu tür eylemlere karşı tutumu istisnasız ve kesindir.

 • BİR İLAN VERMEK

 • İlan verme adımları

  Sisteme iki türlü ilan verebilirsiniz. Seri ilan ve Çoklu ürün/Açık artırma.
  Üye girişi yaptığınızda ilk açılan sayfa üye kontrol panelidir. Panelin sol tarafındaki sütunda bulunan en üstteki başlık, İşlem sepeti altında, ihtiyacınıza uygun ilan türünü seçebilirsiniz. Eğer tek bir ürün satacaksanız, Yeni seri ilan sekmesini tıklayın.
  Açılan sayfada kategori seçim kutusundan hiyerarşik olarak ürüne ait kategoriyi seçin.
  İlan Süresi bölümünden ilanınızın yayınlanmasını istediğiniz süreyi seçin.
  İlan Başlığı kısmına ilanınızı anlatan ve özetleyen bir başlık girin.
  Açıklama kutucuğuna ilanınızla ilgili tüm ayrıntıları girin. Bu kısımda, üründeki ekstraları, varsa eksiklik, hata, defo gibi tüm ayrıntıları mutlaka girin.
  Etiketler bölümüne ilanızla ilgili kelimeleri aralara virgül koyarak girin. Örnek: Beretta FS92 model bir tabanca ilanı vermek istiyorsunuz. Etiketleri şu formatlarda girebilirsiniz, Kullanılmış,Beretta,fs92,temiz,acil,vs. Ancak etiketleri girerken birbirinin karşıt anlamı olan kelimeleri girmeyin. Örnek: Sıfır, Kullanılmış yada ahşap kabza, Metal kabza gibi karşıt anlamlı kelimeleri girmemeye özen gösterin.
  Fiyat kısmına ürün fiyatını girin. Bu kısımda TL, USD ve EURO para birimlerini seçebilirsiniz. Ürün fiyatını girerken ondalık noktalama kullanmanıza gerek yoktur. Örnek olarak, 15 bin TL lik bir ürün satıyorsanız, bu kısma 15000 şeklinde ondalık noktalama kullanmadan fiyat girebilirsiniz. Sistem girdiğiniz rakamı ondalık dilime göre otomatik olarak düzeltecektir.
  İletişim & Yer bilgileri başlığı altında bilgilerinizi kontrol edin. Değiştirmeniz gereken yerleri değiştirin.
  İlan ayrıntı sayfasında Satıcı İletişim bağlantısını Gizle. (Kayıtlı kullanıcılardan da gizlenir) Bu kutucuğu işaretlerseniz, ilan ayrıntısında iletişim bilgileriniz gizlenir. Kullanıcılar yalnızca size site üzerinden mesaj atarak ulaşabilirler. Bir kullanıcı size mesaj gönderdiğinde bir e-mail ile uyarılırsınız.
  İlan ayrıntı sayfasında Satıcının Diğer İlanları bağlantısını Gizle Bu kutucuğu işaretlediğinizde eğer varsa sistem üzerinde diğer ilanlarınızı da gösteren link gizlenir.
  Resim & Dosya yükleme bu bölümden bilgisayarınızdan, yada mobil cihazınızdan resim yükleyebilrsiniz. Ancak fotoğraf boyutları, her fotoğraf 1.5 Megabaytı geçmemelidir. Çok yüksek çözünürlüklü fotoğraflarınızı nasıl küçülteceğinizi öğrenmek için , bu başlığın yanında bulunan Talimatlar ve Yardım sekmesine tıklayarak, size verilen ipuçlarını kullanabilirsiniz.
  Youtube Videosu yükleme bu bölümünde ilanınız için 2 adet youtube videosu yükleyebilirsiniz. Aynı şekilde Talimatlar ve Yardım sekmesine tıklayarak, bunu nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.
  İlan ekstraları bu bölümde ilanınıza doping yapmak ve diğer benzerlerinden daha öne çıkarmak için ekstra özellikler bulunmaktadır. Ekstra özellikler ücretlidir. Dilediğiniz bir özelliği yada birden çok özelliği seçerek ürününüzü daha hızlı satabilirsiniz.

  Sizden istenen tüm bilgileri doldurduktan sonra 'Sonraki Adım' butonuna tıklayarak 2. adıma geçebilirsiniz. 'Sonraki Adım' butonuna tıkladığınızda açılan sayfada yapmış olduğunuz işlemlerin bi özeti, kontrol etmeniz için gösterilir. Bu bölümde bir önceki adımda yapmış olduğunuz işlemleri düzenleyebilirsiniz. Eğer her şey yolunday sa 'İşlemi Tamamla' butonu ile İşlem özeti, fatura bilgileri ve ödeme bilgilerinin bulunduğu sayfaya geçebilirsiniz.
  Fatura Bilgileriniz bölümünde, kayıt olurken vermiş olduğunuz bilgileriniz bulunmaktadır. Başkası adına bir fatura istiyorsanız, ilgili yerleri değiştirebilirsiniz
  Sipariş özeti bölümünde, seçmiş olduğunuz ekstra özellik, eğer varsa ilan ücreti gibi tüm ücretlerin özeti ve toplamı gösterilir.
  Ödeme Yöntemleri bölümünde, eğer ücretli bir işlem yapmışsanız, işlem ücretini yatırabileceğiniz hesap bilgileri bulunur. Bu bölümde Paypal harici iki farklı ödeme yöntemi bulunmaktadır. Kasa Hesabı ve Para havalesi için banka hesap bilgileri.
  Kasa Hesabınıza daha önceden Para havalesi için banka hesap bilgilerini. kullanarak para yüklemesi yapabilirsiniz. Önceden yüklediğiniz bakiye, hesabınızda tutulur.Daha sonra ücretli bir işlem yapmak istediğinizde bu seçeneği seçerek işlem ücretini otomatik olarak bakiyenizden para havalesi sürelerini beklemeden ödeyebilirsiniz. Eğer hesap bakiyenizde yeterli miktar yoksa Para havalesi için banka hesap bilgilerini. not ederek en kısa zamanda ödemenizi yapmalısınız. Ücretli işlem yaptığınızda ilanlarınız, işlem ücretleri hesabımıza geçmeden onaylanmaz.
  Eger herhangi bir ekstra özellik seçmediyseniz. İlanınızı ücretsiz olarak 'GÖNDER' butonu ile yayınlanması için gönderebilirsiniz.
  İlanlarınız bize ulaştığı anda kontrol edilerek yaklaşık 1-24 saat içerisinde onaylanmaktadır. Tatil günleri ve olağan üstü durumlarda bu süreler uzayabilir.

 • ÜYE KONTROL PANELİ

 • İşlem Sepeti

  Sepet, site üzerinde yapmış olduğunuz İlan verme, Mağaza kiralama, İlan verirken kullanabileceğiniz hesap dengeniz gibi finansal içerikli işlemleri gösteren bölümdür. Herhangi bir sebeple yarım kalmış işleminiz bir sonraki gelişinize kadar -eğer manuel olarak bizzat iptal etmemişseniz- yarım kalan işleminizi tamamlayabilmeniz için otomatik olarak saklanır.

 • Hesaba Para Ekleme

  Sistem içinde açık artırmalarda kullanabileceğiniz yada acil ödeme yapmanız gereken işlemler için hesabınıza ön ödeme yaparak para yükleyebilirsiniz. Daha sonraki ücretli tüm ilan işlemleriniz, işlem sonunda bu hesabınızdan otomatik olarak sistem tarafından tahsil edilir. Bu hesap üzerinde, sizin onay vermediğiniz hiç bir işlem otomatik olarak tahsil edilmez. Sistem üzerinde nakit olarak kullanabileceğiniz bakiyeniz ile sistem dışında ödeme yapamazsınız yada sitedeki bir başka üyeye ait ürünü satın alamazsınız. Bu bakiyeyi sadece site içi işlem ücretlerinde(extra resim,video yükleme,vitrin vs.) kullanabilirsiniz.

 • Mağaza Kiralama

  Mağazalar sanal olarak sistem içerisinde faal olarak ticaret yapmanıza olanak tanır. Bir mağaza kiraladığınızda, istediğiniz kadar size özel kategori ve sayfalar oluşturabilirsiniz. Tüm mağazayı kendize özel yerel işletmenize çevirebilirsiniz. Mağazaları 1 Ay ve 1 Yıl arası farklı sürelerde kiralayabilirsiniz. İlgili bölümde seçeneklerden birini seçip kira bedelini ödediğiniz anda Mağazanız faaliyete geçer.

 • Aktif İlanlarım

  Bu bölümde halen gösterimde olan aktif ilanlarınızın bir listesi bulunmaktadır. Yayındaki tüm ilanlarınıza ait düzenleme işlemlerini bu kısımdan yapabilirsiniz. -Düzenlemek istediğiniz ilanın yanındaki "İlanı Düzenle" butonuna tıkladığınız zaman ilan işlemlerine ait düğmeler göreceksiniz. Bu butonlar ile mevcut ilanınızı 1-Sosyal ağlarda paylaşabilir, 2-Ek Özellikler uygulayabilir, 3-Gerekli gördüğünüz değişiklikleri yapabilir yada 4-ilanınızı silebilirsiniz.

  1-Sosyal Ağ Paylaşımı Aktif ilanız altındaki DÜZENLE butonuna tıklayın. Hemen ardından "Paylaş" butonuna tıklayın açılan sayfada paylaşmak istediğiniz sosyal portala ait butona tıklayarak adımları takip ederek ilanınızı, kendinize ait sosyal ağ paylaşım sistemi hesabınızda paylaşabilirsiniz.

  2-Ek özellik Uygula Bu bölümde yayında olan ilanınıza, sonradan da ek özellikler uygulayabilirsiniz bunu yapmak için ; "Ek Özellik Uygula" butonuna tıklayın açılan sayfada ilana uygulayabileceğiniz ilan extraları listesi açılacak,buradan dilediğiniz bir ek özelliği seçerek ilanınızı diğer ilanlardan bir adım daha öne alabilirsiniz.

  3-İlanı Düzenleme Yayındaki ilanınıza ait açıklama, başlık, fiyat,kategori ve yüklü medyaları (resim,video) bu kısımdan değiştirebilirsiniz.

  4-İlan Kaldırma Satılan bir ürünün yada başka bir sebeple kaldırmak istediğiniz ilanınızı bu kısımdan kaldırabilirsiniz.

  Biten İlanlarım (ilan süresi dolmuş ilanlar)

  İlanlarınız seçtiğiniz süre sonunda otomatik olarak yayından kaldırılır. İlanınızın süresi bitmeden 3-5 gün önce, size ilanınızın süresinin biteceğine dair bir uyarı maili gelir. Bu uyarı maili size geldikten sonra yaklaşık 1 hafta içinde ilanınızı yenilemzseniz, ilanınız daha önce ilanınızı verirken seçmiş olduğunuz sürenin sonunda yayından kalkar.

  Ancak yayından kalkan ilanlar silinmez. 93 gün boyunca hesap panelinizde ''Biten ilanlarım'' sekmesi altında bekletilir. İlanın yayından kalktıktan sonraki 3 aylık sürede, mevcut ilanlarınızı tekrar aktif ederek yayına sokabilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki bir kaç adımı tamamlamanız yeterlidir.

  1- Hesap yönetim sayfanızdaki sol sütunda bulunan ''Biten ilanlarım'' sekmesine tıklayın.

  2- Açılan sayfadaki ilanınızın satırı altındaki ''ilanı düzenle'' butonuna tıklayın.

  3- Açılan menüde ''Yenile'' butonuna tıklayarak istediğiniz bir süreyi ve isteğe bağlı ücretli ekstra özellikleri de seçerek ilanınızı gönderin. (Yenilenen ilanlar da, yayına alınabilmeleri için yönetici onayından geçmektedir.)

 • Mesajlar

  Kullanıcı anasayfanızda "Mesajlarım" sekmesinden ulaşabileceğiniz mesaj menüsünde gelen ve giden mesajlarınızı yönetebilirsiniz. Ayrıca size bu bölümde 2 farklı ayar seçeneği de sunulmaktadır. Genel iletişim ve Gizli İletişim.

  Genel İletişim : Sisteme üye olan yada olmayan tüm kullanıcılar ilan ayrıntısında E-posta adresinizi görürler. Bu durum genel olarak Spam Botlar ve can sıkıcı reklam verenler tarafından suistimal edilebileceğinden ilerde size büyük bir rahatsızlık verebilir.

  Gizli İletişim : Tavsiye Edilen Seçenek. Bu seçeneği seçtiğinizde, E-posta adresiniz sistem tarafından otomatik olarak gizlenir. Ancak diğer üyeler sizinle eposta adresinizi görmeden sistem üzerinden iletişim kurabilir. Bu iletişim yöntemi ile yapılan görüşmeleriniz Mesaj gelen kutusunda saklanır bir kopyası ise mail adresinize gönderilir.

 • İlan filtreleri

  İlan Filtereleri size büyük bir konfor sağlamak için düşünülmüştür. Bu filtrelerin amacı, ilgi duyduğunuz yada arayıp da bulamadığınız bir ürünü yada ilanı sizin için takip eder. Örnek olarak;Antika, 1871 yılına ait mauser marka bir tüfek arıyorsunuz,ilan filtreleri bölümünden "1871, mauser" şeklinde bir kelime gurubu oluşturduğunuzda sistem sizin adınıza yeni verilecek ilanları takibe alacak ve bu kelimelerin geçtiği her yeni ilanda sizi mail ile uyaracaktır.

 • Alıcı davet listesi oluşturmak, alıcı engellemek ve kara liste oluşturmak

  Alıcı Davet Listesi Bölümünde, oluşturduğunuz bir açık artırmaya, sistem üzerinde kayıtlı bir üyeyi yada üyeleri davet edebilirsiniz. Bu durumda açık artırmanız yalnızca davet ettiğiniz kişiler Teklif verebilir. Böylelikle istemediğiniz yada tanımadığınız üyeleri ihale dışında bırakabilirsiniz. Engelli Alıcılar,Kara Listeler Bölümünde herkese açık(Bir davet listesi bulunmayan) bir açık artırmada istediğiniz bir kullanıcıyı engelleyerek kişiyi açık artırma dışında bırakabilirsiniz. Engellediğiniz kullanıcı hiç bir şekilde açık artırmanıza dahil olamaz ve Teklif veremez.

 • İlan yorumları ve Geri bildirimler

  Bu bölümde iki ayrı sekme bulunmaktadır. İlan yorumları ve Geribildirimler. İlan yorumları sekmesinde Diğer kullanıcıların ilanınızın altına yazmış oldukları Soru,Yorum,Eleştiriler,vs. bulunur. Siz isterseniz diğer üyelerin yazılarına cevap verebilir,isterseniz ilan altında bu karşılıklı yazışmaları yayınlayarak diğer tüm kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. Geri bildirimler ise sizinle alışveriş yapmış yada sizden hizmet almış kullanıcıların Olumlu yada Olumsuz görüşleridir. Bu kısımda aynı şekilde yorumlar gibi geri bildirimleri de yayınlayabilir ve diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

 • Hesap bilgileri

  Hesap bilgileriniz bölümü, üye olurken vermiş olduğunuz kişisel bilgilerinizin olduğu bölümdür. Bu bölümde kullanıcı adınız dışında diğer tüm bilgilerinizi değiştirebilirsiniz. Yapmış olduğunuz değişikliklerin halen eski bilgilerle yayınlanmakta olan ilanlarınıza da yansımasını istiyorsanız. "Bilgilerimi Düzenle" butonu ile açılan sayfada en altta "Tüm ilanlarımda bu değişiklikleri uygula"seçeneğini işaretlemelisiniz. Ayrıca kişisel hesap bilgileriniz karşısındaki "Bu bilgiyi göster" seçeneğini işaretleyerek istediğiniz bilginin kullanıcılara ilan ayrıntılarında gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

  Üyelik Silme: Üyeler silahalsat.com'a üye oldukları anda üye olurken vermiş oldukları bilgiler veri tabanına işlenir. Güvenlik önlemi olarak üyenin kendi hesabını silmesi engellenmiştir. Üye hesabı silindiği zaman üyenin o zaman kadar yapmış olduğu tüm işlemler de kalıcı olarak silinir. Sistem üzerinde üyeye ait hesap dengesi üzerinde artı para bakiyesi yada ilan işlemlerinden doğan eksi bakiye bulunabilir başka bir üyeye ait işlem üzerinde anlaşmazlık bulunabilir. Bu yüzden tarafların hak kaybını önlemek için böyle bir yola başvurulmuştur.

  Üyeliğinizi tamamen kaldırmak istediğinizde "webmaster[at]silahalsat.com" mail adresine bu yöndeki talebinizi ilettiğiniz anda, hesabınız üzerinde, yukarda anılan işlemler araştırılır. Eğer herhangi bir hak kaybı işlem bulunmuyorsa, hesabınız kalıcı olarak silinir. Aksi takdirde, anlaşmazlık sürdüğü sürece hesabınız silinmez.

 • Mağazalar

 • Bir mağaza açmak

  Üye kontrol panelinize giriş yaptıktan sonra sayfanın en altındaki Bir mağaza kiralayın butonuna tıklayın.

  Açılan sayfada mağaza kiralayacağınız süreyi seçerek, sonraki adıma geçin. Son kontrol sayfasında işlem özetini kontrol ederek Ödeme Yap butonu ile ödeme bilgileri sayfasına gidin. Mağaza kirasını üye hesap bakiyenizde eğer yeterli bakiye varsa buradan otomatik olarak ödeyebilirsiniz. Eğer herhangi bir bakiyeniz yok yada yetersizse, banka havalesi yada Paypal& Kredi kartı seçeneğini de kullanabilirsiniz.

 • Neden bir mağaza açmalıyım?

  Mağazalar sayesinde sistem üzerinden E-Ticaret yapabilir tüm site trafiğinden bir mağaza açarak faydalanabilirsiniz. Mağazaları bir aydan başlayıp 1 seneye kadar istediğiniz ay kadar kiralayabilirsiniz. Mağaza açtığınızda kendinize göre mağazayı tamamen özelleştirebilirsiniz. Kendi firma logonuzu koyabilir dilediğiniz kadar kategori ekleyebilir. Kendinize özel yeni sayfalar oluşturabilirsiniz.

  İletişim bölümlerine size özel mail adresleri ve firma adresi ekleyebilir bu adreslere harita ve yol tarifleri ekleyerek Google Maps uygulamalarında da ücretsiz yararlanabilirsiniz.

  Mağaza kira bedeli dışında, mağazanızda yapacağınız bu tüm özelleştirmeler için ayrı bir ücret ödemezsiniz.

 • Seri ilanlar

 • Bir Seri ilan vermek

  Üye kontrol panelizin sol sütununda, işlem sepeti başlığı altında yeni seri ilan sekmesine tıklayarak bir ilan vermeye başlayabilirsiniz.

  Seri ilan verme sayfasında sizden satmak istediğiniz ürün/ürünler hakkında bilgi istenmektedir. Bu alanlardaki sizden istenen bilgileri ve açıklamaları olabildiğince ayrıntılı ve doğru olarak verin.

  Ürününüz için en uygun kategoriyi seçin, ilan süresi kısmından ilanınızın yayınlanacağı süreyi seçin, ilan başlığı ve açıklama kısımlarına ürünü en iyi anlatan cümleler girin, üründe benzerlerinden farklı, hatalı yada değişik kısımlar varsa bu farklılıkları mutlaka ilanınızda belirtin.

  Fiyat kısmına abartmadan piyasa değerlerinde bir fiyat yazın. Eğer satacağınız ürünün fiyatı hakkında bir fikriniz yoksa, bu konuda silahalsat.com üzerinden başka üyelerin benzer ilanlarına bakarak yada internette araştırarak bir fiyat belirleyebilirsiniz.

  İlanınıza mutlaka detaylar görünecek şekilde fotoğraf koymayı ihmal etmeyin. Ürününüzü sattıracak en büyük etken fotoğraflardır.

  Seri ilan kategorileri içinde elinizdeki ürünü sabit bir fiyat üzerinden satabilirsiniz. Ürününüz satıldığında yada başka bir sebeple kullanıcılarla ilan hakkında iletişimi kesmek için üye kontrol panelinden ilanınıza ait bölümde satıldı butonu ile ilanınızın süresi dolmadan satıldı ibaresi koyarak ilanınıza bir süre ara verebilirsiniz gene aynı butona bir kez daha tıkladığınızda ilan üzerindeki satıldı ibaresi kalkacaktır. Bu işlem ilanınızı sona erdirmez sadece ilan başlığı yanına satıldı ibaresi gelir. Böylelikle ilan yayını esnasında belli bir ara verip daha sonra tekrar bu arayı kaldırabilir yada ilan süresi dolana kadar bu durumu koruyabilirsiniz.
  İlanı tamamen silmek için ÜYE KONTROL PANELİ bölümündeki 4-İlan Kaldırma hakkındaki yardım bölümündeki talimatları uygulayabilirsiniz.

   

  İlanlarda Şehir bilgisi, Mail adresi ve Telefonları değiştirmek

  İlanınız - ilanlarınız yayında iken yada süresi bitmiş ilanlarınızı tekrar yenileme yaparken, ilan bilgilerinde diğer kullanıcılara gösterilen Şehir ve Telefon numarası bilgilerini bir kaç basit adımla ilanlarınızı tekrar düzenleme yapmadan değiştirebilirsiniz.

  Herhangi bir nedenle şehir ve telefon bilgileriniz değişmiş olabilir, ilanlarınızda yeni bilgilerinizi kullanmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

  Dikkat: Birden fazla ilanı olan ve her ilanında farklı telefon numarası ve şehir bilgisi kullanmak isteyen kullanıcılarımızın bu seçeneği kullanmamaları gereklidir.

  İlanınızda yada tüm ilanlarınızda şehir ve telefon bilgisini değiştirmek;

  1- Hesap panelinizde, sol sütundaki ''Hesap bilgilerim'' sekmesine tıklayın.

  2- Açılan sayfadaki ''Bilgilerimi Düzenle'' butonuna tıklayın.

  3- Açılan sayfada yukarıda ''Mevcut şifreniz'' kısmına şu anda kullandığınız şifreyi girin.

  4- Eğer şifrenizi yada diğer bilgileri de değiştirmek istiyorsanız, altındaki alanları da doldurun.Yoksa bu alanları boş bırakın, değiştirmeyin.

  5- Şehir/İlçe bölümünde bulunduğunuz (değiştirmek istediğiniz) şehir ve ilçeyi seçin.

  6- Telefon bilgileri kısmına yeni numaralarınızı girin.

  7- En alttaki ''Tüm ilanlarımda bu değişiklikleri uygula'' kutucuğunu işaretleyin.

  8- 'Ayarları Kaydet'' butonu ile yaptığınız değişiklikleri kaydedin.

  Bu işlemlerden sonra ilanınızda-ilanlarınızda tüm bu bilgiler otomatik olarak değişecektir.

  • ÜrÜn satmak & Açık artırma oluşturmak

  • Ürün satmak ve Açık artırmalar

   Açık artırma yöntemi ile bir yada birden fazla ürünü teklif alarak yada Hemen Al yöntemi ile sabit bir fiyattan satabilirsiniz.

   Üye kontrol panelinden yada sitenin üstündeki sarı Ücretsiz İlan ver butonu ile Yeni bir işlem yap başlığı altında Yeni Açık Artırma oluşturabilirsiniz.

   Uygun kategori seçimi yapıp sonraki adımda açılan bölümde ilan başlığını ve açıklamaları girdikten sonra ;

   Ürün miktarı: Elinizde benzer ve çok sayıda ürün varsa buraya toplam miktarı girin. Sadece bir ürün satacaksanız burayı 1 yapın.

   İhale başlangıcı: Bu bölümde iki şekilde ilan başlangıcı yapabilirsiniz eğer bu kısımda hiç bir işlem yapmazsanız ilanınız yönetici onayından hemen sonra yayına girer. İlanınızı hemen değil de ilerki bir tarihte başlaması için ilgili tarih bölümlerinden gelecek tarihi ayarlayarak ilanınızın otomatik olarak planladığınız tarih ve saatte başlamasını sağlayabilirsiniz.

   Minimum başlangıç teklifi: Açık artırmanın başlayacağı fiyattır, bu kısma etik olarak lütfen çok yüksek rakamlar girmeyin. Tavsiye edilen miktar, olduğu gibi bırakmak yada 1 TL dir.

   Minimum Fiyatı: Açık artrmaya koyduğunuz ürün için belirlediğiniz en düşük fiyatı girebileceğiniz bölümdür. Buraya yazacağınız rakam diğer kullanıclara ve üyelere gösterilmez. Gizlidir. Kullanıcı teklifleri belirlediğiniz bu gizli fiyatın üstüne çıkana açık artırmanız sona ermez.

   Hemen Al Fiyatı: Kullanıcılara teklif vermeden sabit bir fiyata ürünü satın alma fırsatı verir. Bu seçenekte dilerseniz sabit bir rakama yada verilen teklif miktarına göre istediğiniz alıcıya dilediğiniz fiyattan satış yapabilirsiniz.

   Yalnızca Hemen Al yöntemi ile satış: Hemen Al seçeneği yanında bulunan bu seçeneği işaretlediğinizde kullanıcılar ürüne teklif veremezler sadece sizin belirlediginiz Hemen Al Fiyatı üzerinden ürünü satın alabilirler. Fiyat uygula: Yalnızca Hemen Al yöntemi ile satış seçeneğini işaretlediğinizde bu bölüm aktif olur. Birden fazla benzer ürünü tek tek yada toplu olarak satabilirsiniz.

   1-Birim Fiyatı: Birden fazla benzer ürün için her ürün için birim başına istediğiniz fiyattır. Örnek olarak: Av tüfeği fişeği satıyor olun,Fişekleri tek tek, 12 lik kutusu içerisinde yada yada 12lik kutuları 2 kutu,3 kutu,5 kutu şeklinde satmak istiyorsunuz. eğer tek fişek yada kutu olarak satacaksanız Hemen Al Fiyatına bir tek fişeğin yada kutunun fiyatını yazıp yalnızca hemen al yöntemi ile satış şeçip Fiyat uygula bölümünden Birim Fiyatı olarak belirtirseniz kullanıcılar dilediği sayıda fişek yada kutu satın alabilirler toplam fiyatı sistem otomatik olarak hesaplayacaktır.

   2-Tüm Miktar: Hemen Al Fiyatına yazmış olduğunuz fiyatın elinizde bulunan ürünlerinin tümünün toplam fiyatı olduğunu belirtir. Bu şeçenekte tek tek satış yapılamaz elinizdeki ürünlerin tümünü bir kerede satabilirsiniz.

  • Site ücretleri & İlan ekstraları

  • Ana Sayfa Vitrin

   Anasayfa Vitrin özelliği ile ilanıza yaklaşık %350  oranında doping yapabilirsiniz. Aynı saatte yayına girmiş 2 ilan arasında Ansayfa Vitrin özelliği olan ve olmayan arasında büyük bir izlenme farkı bulunur. Örnek olarak ilanların yayına girdikten 48 saat sonraki izlenme sayısı; normal bir ilan yaklaşık 100-110 kez iken Vitrindeki ilanın yaklaşık 350-400 civarında olacaktır. Dolayısıyla daha çok kullanıcıya ulaşıp sonuca en kestirme yoldan ulaşabilirsiniz. Bu özellik aylık bazda ücretlidir. Güncel fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz.

  • Kategori Vitrin

   Kategori Vitrini, İlanınızla alakalı kategori sayfalarında gösterilen İlan listelerinin üzerinde bulunan Vitrindir.
   Kategoriye tıklayan tüm kullanıcılara listeler üzerinde bu vitrin ürünleri sürekli gösterilir. Bu bölümdeki ilanların izlenme oranı ise %200 dür.

   Bu özellik aylık bazda ücretlidir. Güncel fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz. .

  • Mağazalar Vitrin

   Mağazalar Vitrini özelliğini kullanabilmeniz için öncelikle bir mağaza kiralamanız gerekmektedir. Bu vitrin sadece ana sayfada gösterilir. İzlenme oranı yaklaşık Ana sayfa Vitrin özelliği kadardır. Markanız yada firma logonuz ana sayfada sürekli gösterildiği için Silahalsat üzerinde prestijli ve büyük bir reklam fırsatına sahip olursunuz. Bu özellik aylık bazda ücretlidir. Güncel fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz.

  • İlanı Üste Çıkar

   Bu özellik ilan listelerinde size ait ilanı devamlı en üste iter. Sizden sonra ne kadar ilan verilirse verilsin ilanınız her zaman diğer ilanların en üstünde, kategori sayfalarının 1. sayfasında en üstte gösterilir. Bu özellik ilan süresi boyunca aktiftir. İlan süreniz ne olursa olsun ilanınız bitinceye kadar ilanınıza bu doping uygulanır.

   Bu özelliği süre kısıtlaması olmadan tek fiyat üzerinden satın alabilirsiniz. Güncel fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz.

  • Kalın yazı & Renkli arka plan

   İlanınıza ait başlık listeler içerisinde Kalınlaştırılır ve arka plan renklendirilir. Böylelikle liste içerisinde kullanıcı tarafından anında farkedilirsiniz. Bu özelliğin istatistiklere göre doping oranı kategori vitrininin etkisiyle hemen hemen aynıdır. Bu özelliği süre kısıtlaması olmadan tek fiyat üzerinden satın alabilirsiniz. Güncel fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz.

  • Hareketli Slogan

   Hareketli sloganlar yanıp sönen, göze çarpan, renkli ve ışıklı (Sahibinden,Acil !,Memurdan vs. )formatlarda ilan başlığı yanına yerleşen görsellerdir. Kullanıcıya, liste içerisinde başlığı tıklaması için adeta teşvik eder. Bu özelliği süre kısıtlaması olmadan tek fiyat üzerinden satın alabilirsiniz. Güncel fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz.

  • Ekstra fotoğraf yükleme

   Silahalsat. com'a ilan verirken, ücretsiz olarak 3 adet resim yükleyebilirsiniz. Ancak 3 resimin ürününüzü tasvir etmeye yetmeyeceğini düşünüyorsanız bu özelliği kullanarak ilan verirken 3 adet daha resim yükleme hakkı satın alabilirsiniz. Resim yükleme hakkı satın almak belli bir sayıya bağlı değildir dilediğiniz kadar satın alarak bu haklarınızı başka ilanlarınızda dilediğiniz sayıda kullanabilirsiniz. Ancak silahalsat.com tarafından belirlenmiş bir ilan için yüklenebilecek resim sayısından fazla resim yükleyemezsiniz. Güncel fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz.

  • Video Yükleme

   İlanınıza 2 adet video yükleyebilirsiniz. Ancak yükleme yapacağınız videolar YouTube üzerinde bulunmalıdır. Youtube video linkini gerekli alanlara talimatlara uyarak girdiğinizde ilanınız videolu olarak yayına girer. Bu özelliği süre kısıtlaması olmadan tek fiyat üzerinden satın alabilirsiniz. Güncel fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz.

  • Açık artırma Ücretleri

   Açık artırma ilanları normal ilanlar gibi ücretsiz değildirler. Sistemde 2 türlü açık artırma ücreti tahsilat yöntemi bulunmaktadır.
   1. Yöntem açık artırmanın süresine göre belirlenmiş bir fiyat, ilan verilirken ilan ayrıntıları sayfasında kullanıcı tarafından seçilir ve ödeme sayfasında ücret kullanıcıya ilan yayına girmeden önce peşinen yansıtılır.
   2. Yöntem ise satış sonunda komisyon alma yöntemidir. İlan verme adıımlarında kullanıcıya her ne kadar ücret yansıtılmasa da,her açık artırmanın süresi sonunda yada ilan süresi bitmeden kullanıcı tarafından kapatılması yada ürünün satılması durumunda ilan sahibinden, yüzde oranında Açık artırma Komisyonu alınmaktadır. Güncel Komisyon oranlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu ücretler hizmet bedeli olarak tahsil edilmektedir ve Yasal olarak kullanıcıyı bağlayıcıdır.

   Kullanıcı ,Açık artırma ilanı verirken, Komisyon oranlarını Silahalsat. com'a ödemeyi taahhüt etmiş sayılır.

  • İNDİRİM KODLARI

  • İndirim kodlarını kullanmak

   Silahalsat. com tarafından özel zamanlar ve durumlar için oluşturulan indirim kodlarında belirtilen talimatlara uyarak, site üzerinden ilanlarınız için Extra Özellikleri ve Mağaza ücretlerini indirimli olarak satın alabilirsiniz.
   1-İndirim kodunundan yararlanmak için, ilan verilirken resim ve video yükleme ekranından sonra gelen "Extra Özellikler" sayfasından ilanınız için Anasayfa ve Kategori Vitrini,Kalın yazı,Liste üstünde gösterim, Hareketli slogan özelliklerinden birini yada ihtiyacınız olan hepsini seçin ve sonraki adıma geç butonu ile ödeme ayrıntıları sayfasına gelin.
   2- İlan ayrıntıları - İlan Ekstraları Son kontrol adımı sayfasında "İndirim kodunuz varsa giriniz" kutucuğuna size verilen kodu girin ve "Uygula"deyin. Bu işlemden sonra indirim kodunun miktarı kadar ödeyeceğiniz ücret düşecektir. "Ödeme Yap"butonu ile sonraki adıma geçerek ödeme yönteminizi seçerek ilanınızı gönderebilirsiniz.
   3-İndirim kodlarını Mağaza Aboneliği için de kullabilirsiniz. "Hesabım" anasayfanızda sol menüde bulunan "Mağazam" linkine yada gene aynı sayfanın en altında bulunan "Bir Mağaza Kiralayın"butonuna tıklayın. Kiralama seçeneklerinden dilediğiniz bir süreyi seçerek Sonraki adıma geçin, açılan sayfada "İndirim kodunuz varsa giriniz" kutucuğuna size verilen kodu girin ve "Uygula"deyin. Bu işlemden sonra indirim kodunun miktarı kadar ödeyeceğiniz ücret düşecektir. "Ödeme Yap"butonu ile sonraki adıma geçerek ödeme yönteminizi seçerek Mağazanızı aktif hale getirebilirsiniz.

  • Üye başına gösterilen ilan sayısı

  • Üye başına aynı anda yayınlanacak ilan sayısı

   üye başına aynı anda ücretsiz ilan gösterimi, 2 ilan ile geçici olarak sınırlandırılmıştır.
   Silahalsat kullanıcıları diledikleri kadar ücretsiz ilan verebilirler. Ancak  kullanıcılar 2 den fazla ilanı/ilanları için herhangi bir ödeme yapmamışsa. Kullanıcı başına sadece, en çok 2 adet ilanı gösterilecektir. Ücreti ödenmeyen ve yayına sokulmak için bekleyen 2 den fazla ilan/ilanlar yayındaki ilanların süreleri bittikçe otomatik olarak yayına sokularak 2 ye tamamlanacaktır. Bu işlemler, üye herhangi bir ödeme yapmasına gerek kalmadan, tamamen ücretsiz olarak gerçekleşecektir. Ancak 2 den fazla ilan veren üyelerimiz bu ilanlarının ücretsiz olarak gösterime girmesi için, önceki ilanlarının sürelerinin bitmesini beklemek zorunda kalacaklardır.
   Bu uygulama ile, Silahalsat.com üzerinden ticaret yapan üyelerin ve aracıların, işletim maliyetlerine katkıda bulunmaları beklenmektedir.

   Uygulama, kendinin yada yakınının şahsi ürününü satmak, devretmek isteyen üyelerimizi etkilememektedir.

   Silahalsat.com'da her üyenin istisnasız 2 adet ilanı, seçmiş oldukları ilan süreleri boyunca ücretsiz olarak yayınlanacaktır. Ancak 3 ve daha fazla ilan vermek isteyen üyelerimizin 2 ilandan fazlası, ilan başına ücretlendirilecektir.

   Örnek olarak, uygulama aşağıdaki şekilde çalışacaktır:
   Aisimli kullanıcının 1 adet ürünü var ve 7günden 1 aya kadar seçtiği sürede  -------> İlan ücreti yok

   Bisimli kullanıcının 2 adet ürünü var ve 7günden 1 aya kadar seçtiği sürede  -------> İlan ücreti yok

   C isimli kullanıcının 3 adet ürünü var ve 7günden 1 aya kadar seçtiği sürede  -------> 2 ilanı için ilan ücreti yok 3. ilanının yayınlanması  için 15TL ödeyecek.
   Üye, 3. ilanının yayınlanması  için 15TL ödemez ise önceki ücretsiz yayına alınan 2 ilanının süresinin bitmesini bekleyecek. Önceki ilanlarından birinin süresinin dolarak yayından kalkmasından sonra ücretsiz olarak bekleyen 3. ilan yayına alınarak gösterilen ücretsiz ilan sayısı 2 ye tamamlanacaktır.

   D isimli kullanıcının 4 adet ürünü var ve 7günden 1 aya kadar seçtiği sürede  -------> 2 ilanı için ilan ücreti yok 3. ve 4. ilanının yayınlanması  için 30TL ödeyecek.
   Üye, 3. ve 4. ilanının yayınlanması  için 30TL ödemez ise önceki ücretsiz yayına alınan 2 ilanının süresinin bitmesini bekleyecek. Önceki ilanlarından birinin süresinin dolarak yayından kalkmasından sonra ücretsiz olarak bekleyen 3. ilan yayına alınarak gösterilen ücretsiz ilan sayısı 2 ye tamamlanacaktır.

   E isimli kullanıcının 5 adet ürünü var ve 7günden 1 aya kadar seçtiği sürede  -------> 2 ilanı için ilan ücreti yok 3, 4. ve 5. ilanının yayınlanması  için 45TL ödeyecek...
   Üye, 3, 4. ve 5. ilanının yayınlanması  için 45TL ödemez ise önceki ücretsiz yayına alınan 2 ilanının süresinin bitmesini bekleyecek. Önceki ilanlarından birinin süresinin dolarak yayından kalkmasından sonra ücretsiz olarak bekleyen 3. ilan yayına alınarak gösterilen ücretsiz ilan sayısı 2 ye tamamlanacaktır

   Örnekte görüldüğü gibi 2 ilandan fazlasının aynı anda yayınlanması için 2 den fazla her ilan başına ücretlendirilme yapılacaktır.

   Üye 3 veya daha fazla ilanı için, ilan verme aşamasında ekstra özellik satın almış ve bu özelliklerin ücretini ödemiş dahi olsa, 2 den fazla ilanlar için getirilen ek ücreti ödemedikleri takdirde ilanları yayına girmeyecektir.

   Hesaplarında 2 den fazla ilan için onay bekleyen üyelerin ilanları eğer bu ilanlar için herhangi bir ödeme yapmazlar ise, yayında olan ilanlarının süresi bittikçe otomatik olarak sırasıyla aktif edilecektir.

   Örnek olarak, eğer sistemde aktif ve yayında olan en az 2 adet ilanınız varken,  siz yayınlanması için başka ilan yada ilanlar gönderdiyseniz ilanlarınız, ödeme yapılıncaya kadar bekletilir. Eğer yayında bulunan ilanlarınızın herhangi birinin bitiş süresinin sonuna kadar herhangi bir ödeme alınmamışsa süresi biten ilan yerine otomatik olarak onay bekleyen ilanlarınızdan biri yayına sokulur. Ancak otomatik olarak sistem tarafından ilan sayınız 2 ye tamamlandığında daha önce süresi biten ve yerine başka ilan devreye sokulan, süresi bitmiş ilanınızı yenileme yada süre uzatması yapamazsınız. Yenileme yapabilmeniz için yenileme yapmak istediğiniz ilanınız için ödeme yapmak zorunda kalırsınız.

   Aynı şekilde hesaplarında uygulamadan önce verilmiş 2 den fazla ilanları olan üyelerimizin ilanları, ilan süresi sonuna kadar ücretsiz olarak yayınlanmaya devam edecektir. İlan süresi biten ilanlar için ücretsiz olarak yenileme ve ilan süresi uzatma yapılamayacaktır.

   • VIP Üyelik rozeti

   • VIP Üye Desteği

    Bu rozet, ekstra özellik satın alan ve silahalsat.com üzerinden gerçekleşen satışlarında, silahalsat.com'a sürekli olarak nakit olarak destek veren üyelerimize verilmektedir. Bu desteğin herhangi bir alt yada üst limiti bulunmamaktadır. Tüm dünyada hizmetler belli ücretler karşılığında yapılmaktadır ve silahalsat.com'da kendi alanında kullanıcılarına büyük bir hizmet vermektedir. Elbette bu hizmetten yararlanan herkes olabildiğince bu hizmetin devamı için hakkaniyet sınırlarında katkı yapmalıdırlar.