Emniyet Genel Müdürlüğü 3 bin adet yerli silahı teslim aldı.

Yazar: zodyak   |   Tarih: 5. 11. 2018Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE) Kurumu tarafından Kırıkkale Silah Fabrikasında üretilen 3 bin adet silahın, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne (EGM) teslim edilmek üzere sevkiyatı yapıldı.


MKE tarafından Kırıkkale Silah Fabrikasında üretimi tamamlanan 3 bin adet MPT55 ve MP5 yerli silah, tırlarla Emniyet Genel Müdürlüğü'ne teslimatı yapılmak üzere yola çıktı. 15 gün sonrasında ise üretimi devam eden 5 bin adet daha yerli silahın sevkiyatı yapılacak.


2018 yılı içinde sipariş edilen toplam 60 bin çeşitli yerli silahın teslimatının yapıldığını ve yapılmaya devam edeceğini ifade eden Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Silah Fabrikası Müdürü Derviş Mehmet Ocakcıoğlu, “Bizim silahlarımız tek tipte olmadığı için birkaç tane farklı silah üretimimiz var. MPT76, MPT55, MP5, Kanetemiz, BORA12 dediğimiz keskin nişancı tüfeğimiz de var. Bu görmüş olduğumuz tırlarda da 3 bin adet silahımız var. 10 -15 güne kadar da 5 bin adet silah sevkiyatımız olacak. Şu anda silahların imalatı devam ediyor. 2018 yılı içerisinde üretilen toplam silahlarımızın belli bir bölümünü teslim ettik, yıl sonuna kadar da geri kalan bölümünü teslim edeceğiz. 2018 yılı içinde toplamda 60 bin silahımızı teslim etmiş olacağız” dedi.