Almanya'da, 81 yaşında ölen bir adamın evinde 500 den fazla silah bulundu.

Yazar: silahalsat   |   Tarih: 4. 5. 2019Almanya'da, 81 yaşında ölen bir adamın evinde 500 den fazla silah bulundu.

 

25.04.2019 tarihinde, Almanya'nın Gerlingsen kasabasında tek başına yaşayan 81 yaşındaki bir adamın ölümünün ardından, cenaze işlemlerini tamamlamak için eve giren belediye yetkilileri (Ordnungsamt), büyük bir sürprizle karşılaştı.

Ölen kişinin cenaze masraflarının karşılanması için, para edecek eşyaları arayan yetkililer, önce evde bir kaç tane tabanca buldular. Tabancaların incelenmesi için eve polis çağrıldı. Polis, evdeki aramayı genişleterek bodruma katına indiğinde, hafif makineli tüfekler de dahil olmak üzere yaklaşık 500 adet silah ve 5 kg kadar barut buldu.

Ölen kişinin silahların hiç birini devlete bildirmediğini, silahların tümünün ruhsatsız olduğunu açıklayan polis yetkilileri, ölen kişinin silahları, muhtemelen koleksiyon amacıyla toplamış olabileceği belirtildi. Onlarca yıl boyunca kimseye fark ettirmeden bu kadar çok sayıda silahın nasıl toplandığı sorusuna ise polis, soruşturmanın devam ettiği yönünde cevap verdi.

Silahlar fotoğraflanarak, Almanya'nın Wuppertal kasabasına imha edilmek üzere gönderildi.

Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde polise ait bu tür silahların imha edilmesi amacıyla eritilerek, çelik fabrikalarına gönderildiği büyük bir atölye var.