Şehirlere göre ilan dağılımı   

BITCOIN dibe vurabilir.!!

Yazar: zodyak   |   Tarih: 18. 6. 2018Lütfen bu yazıyı dikkatli okuyun. Bu uydurma bir felaket senaryosu değildir. Avrupada bir haftadır süregelen bir hareketlenmenin yer altındaki fısıltılarından alıntılanmıştır.

 

Çin ile ABD arasında birkaç ay önce başlayan ekonomik yaptırımlara, Bitcoin de dahil oluyor.

Piyasada mevcut BTC’lerin büyük bir kısmını elinde tutan ve Amerika’nın Çin mallarına ve hammaddesine uyguladığı yüksek vergi ve gümrük kotalarından dolayı, rezervindeki doları sabit tutmak için BTC yi kullanmaya başlayan Çin’e, Amerika ikinci bir darbe hazırlığı yapıyor.

Amerika’nın tam planı ise Çin dışındaki BTC leri, Bitcoin dibe vurana kadar satmak. Şimdiden tüm Avrupa’da ve Amerikada özel simsarlar devreye girdi bile. Bu kişiler aktif olarak BTC piyasasında söz sahibi firma ve kişiler ile görüşerek çok yüksek miktarlarda (1000 adet-yazıyla bin adet- ve üzeri sayıda Bitcoin) BTC alım isteği yapmaya başladılar.

Normal piyasa şartlarında eğer piyasadan para çekerseniz o paranın değeri artar. Ancak şeytan ayrıntılarda gizli.

Planın adım adım ilerlemesi ise şu şekilde olacak.

 

1.                      Piyasadaki BTC ler normal piyasa değeri üzerinden yüklü miktarda satın alınacak. Örnek olarak bu yazı yazıldığı anda 1BTC=5,650€ civarındaydı. Alıcıların alış talepleri ise 1000 BTC için 1BTC= 5,780€ olarak geldi. Ancak alıcıların tek bir şartı vardı, en az 1000BTC nizin olduğunu ispatlamanız.  Piyasadaki seçilmiş sermaye sahipleri bu fırsattan vurgun yapmak için Alıcılarla resmi anlaşmalar yaparak hızla BTC toplamaya başladılar. Çünkü alıcılar, transfer işlemi sırasında o anki BTC fiyatının %15 üzerinde bir fiyat ödemeyi garanti ediyorlardı.  Tek şartları ise en az 1000BTC nizin olmasıydı.

Burada dikkat ederseniz her şey yasal düzlemde ve sanki kişiler arası ticaret oluyormuş gibi görüntü oluşturulmaktadır.

 

2.                      Bu şekilde piyasadan devlet sermayesi ile normal insanları kullanarak çekilen yüklü miktardaki BTC (Yaklaşık hedef 30.000BTC öngörülmüş), hızlı bir şekilde piyasanın sürekli %10u altında kalarak satılmaya başlanacak. Bu anda anlık olarak, operasyonu yürütenlerin, her seferinde %20-%10luk bir zararı söz konusu ancak bu tüm dünyayı idare eden bir devlet için çerez parası bile değil.

3.                      Toplanan BTC lerin satışıyla birlikte ise tüm dünya büyük manipülasyonlara maruz kalacak, yatırımcıların çoğu panikleyerek ellerindeki BTC yi satacak. Böylelikle 30.000 BTC nin yalnızca %70 lik diliminin piyasaya sürülmesi ile tüm dünyada uyur durumda bulunan 400,000 in üzerinde BTC nin satılması/hareketlenmesi planlanmış.

4.                      Çok kısa sürede (1 ay içinde) gerçekleşecek bu operasyon sonunda 1 BTC nin fiyatının 2 haneli sayılara düşmesi hedefleniyor.

5.                      BTC nin değerini hızla dibe vurarak, Çin’in tedbir alamaması isteniyor.

6.                      Daha uzun sürede ise hali hazırda başta ABD olmak üzere büyük devletler için daha şimdiden (vergi, takip edilememe gibi) büyük bir sorun teşkil eden Sanal Para olayını da bitirebilirler. Tıpkı tedavülden kalkmış fiziksel para koleksiyonları gibi, gelecekte dijital para koleksiyonlarınızı torunlarınıza gösterme ihtimaliniz çok yüksek görünüyor.

 

 

 

Amerika ilk etapta kendi vatandaşı olan BTC zenginlerinin paralarını toplayarak dolara çevirmeye başladı. Çoğu ABD güdümlü ithalat-ihracat şirketi Çin ve diğer doğu bloku ülkelerden mal ve hizmetleri karşılığı BTC ödeyerek, sıkıştırmak istediği yönlere doğru BTC pompalamaya başladı bile.

 

Kuzey Kore ile yakınlaşarak, Çin’e şirin gözükmelerinin altından bu operasyonun kokuları sızıyor.

 

Ancak elindeki 3-5 kuruşunu dijital paraya yatıran orta ve küçük yatırımcılar çok şey kaybedebilir. Büyük yatırımcılara pek bir zararı dokunmaz, çünkü onlar zaten BTC ye ihtiyaç fazlası olan yada kara paralarını yatırmış olduklarından dolayı etkilenmeyecekler.