Şehirlere göre ilan dağılımı   

Telefon dinleme nasıl yapılır?

Yazar: Admin   |   Tarih: 18. 2. 2014  Telefonunuzu isterseniz dünyanın en gelişmiş kripto yapan telefon üreticisinden satın alın Kripto algoritmasını(Master Key) bilen yada geçerli sertifikayı kopyalayabilen(klonlayabilen) herkes sizi rahatlıkla dinleyebilir.
   Ancak her seferinde aranan numaraya göre algoritmayı değiştirip kripto yapan bir telefonu araya girerek dinlemek imkansızdır. Sistemin nasıl çalıştığını basitçe anlatalım..
   En yukarıdaki gibi kendinden kriptolu bir telefonun master yani yönetici bir anahtarı ve bir de güvenlik sertifikası denilen, https:// websitelerinde kullanılan gibi benzer bir sertifikası vardır. Bu master Key aranan telefon ve arayan telefon için de tam yetkili ve geçerli erişim sağlar. Master key sayesinde sertifika tanımlama adımı da pas geçilir. Böylelikle, Master Keyi bilen biri, aynı kripto algoritmasının yüklü olduğu tüm telefonlara Full Access (Tam erişim)sağlar.. Bu telefonlara Full Access erişen kişinin telefon üzerinde yapacakları, (sms okuma, kamera kontrolu, dinleme, kapama-açma, konum alma, yönlendirme vs.) sınırsızdır.
   Asıl teknoloji karşıdaki numaraya göre Kripto yapan tekniktir. Bu sistemde bir Master Key yoktur. Dolayısıyla telefonu elinde tutmayan hiç kimse hiç bir şekilde erişim sağlayamaz.
   Her telefon numarası benzersiz bir kimliğe sahiptir. Aynı numaradan başka bir tane yada klon yoktur ve bu da imkansızdır.
   Eratech Kripto Yazılımı, numarayı çevirdiğiniz anda kripto algoritması için, aranan numarayla birlikte bir kereye mahsus Rastgele bir Hash Key (ön kod) oluşturur.O anda algoritma artık benzersizdir.
   Aranan telefonda çalışan aynı yazılım, çağrı geldiği anda hash keyi ister, bir kereye mahsus oluşturulmuş hash key ile birlikte kendi numarasını kontrol eder.. Eğer kendi numarası doğruysa karşı telefonun gönderdiği rastgele oluşturulmuş anahtarı kabul eder..
   Artık 2 telefon anlaşmışlardır ve aynı dili konuşmaktadırlar.. Arayan telefon ses sinyallarini bu anahtar ile şifreleyerek gönderir..
   Aranan telefon ise, gelen Kriptolu sinyali sadece kendilerine özel oluşturulmuş anahtara göre çözerek cep telefonu cihazında sese çevirir.
   Tam da bu kısımda 3. bir alıcının(gizli dinleyicinin) nasıl asla araya giremeyeceğine de kısaca değinelim; Zaten teknik olarak konuşma yapan 2 telefondan biri 3. bir cihazdan arandığında meşgul sinyali alınacaktır. Ancak yazılımın konferans desteği de düşünülürse birbiri arasında görüşme yapan herhangi bir telefondan, 3. bir cihaza(telefona) istek gitmelidir. Dışardan bağlantı istekleri otomatik olarak yada konuşmacıların isteği dışında asla kabul edilmez.

Yazılımı Silahalsat.com'dan yada Eratech.de'den güvenli ödeme yöntemleri ile rahatlıkla satın alabilirsiniz.