Şehirlere göre ilan dağılımı   

Silahalsat Jeton Kullanımı

Yazar: Silahalsat   |   Tarih: 9. 4. 2018Silahalsat.com'un siz değerli üyelerine hoşgeldin hediyesi olarak sunduğu ücretsiz jetonların üyelerimizce pek kullanılmadığını görüyoruz.

Bu yüzden, Silahalsat.com tarafından size, başlangıç hediyesi olarak sunulan 2 adet jetonu nasıl kullanabileceğinizi açıklayan bir yazı yazma gereği duyduk.

Jetonlar, site üzerinden önceden satın alabileceğiniz para yerine geçen dijital bir para birimi / ödeme yöntemidir.

Açık artırma yapmak isteyen yada diğer yönüyle elinde aynı üründen birden fazla ürün bulunup, bu ürünleri site üzerinden satmak isteyen kullanıcılarımız ilan verirken, hesap menüsünden Yeni Açık Artırma butonu ile ilan vermeye başlamaktadırlar.

Bu ilan türünde, ücretsiz seri ilanların aksine seçilen süreler için baştan belirlenmiş ücretler alınmaktadır. Bu ilan türünde ilanınızı gönderdiğinizde, seçtiğiniz süre karşılığı olan ücreti manuel olarak yatırana kadar ilanınız aktif edilmez. Ödemeniz alındıktan sonra ilanınız aktif edilir.

Jetonlar, banka havalesi yada diğer mevcut ödeme yöntemlerinin kullanıldığında, ücretin banka hesabına geçme süresini beklemek istemeyen kullanıcılarımız için hızlı bir ödeme aracıdır.

Açık artırma ve çoklu ürün satım ilanlarında jeton kullanabilmeniz için hesabınızda yeteri kadar jeton bulunmalıdır.

Eğer site üzerinden, 15 farklı kalemde ürün satmayı planlıyorsanız hesabınızda en az 15 jeton bulundurmalısınız.

Jetonların en büyük avantajı, Açık artırma/Çoklu ürün ilanı verirken seçmiş olduğunuz farklı ücretlere tabii, tüm ilan süreleri için tek bir jetonun yeterli olmasıdır.

Jeton ile ödenen tüm ilanlar, diğer seri ilanlar gibi hemen ilan onay sırasına geçer ve en geç 24 saat* içerisinde onaylanır. (* Bu süre çok daha kısadır ancak, Hafta sonları, mesai saatleri dışında gönderilmiş ilanlar ve tatil günleri vs. özel günlerde ilan onay süresi bazan 24 saate kadar uzayabilir.)

İlan süresi ücretlerini jeton ile ödeyerek bütçenizden büyük bir tasarruf yapabilirsiniz.

Jetonlar Bitcoin yada piyasalarda geçerli dijital para birimlerinden herhangi biri demek değildir. Ancak silahalsat.com yakın zamanda bitcoin de kullanmaya başlayacak. Kullanıcılarımızın jeton kullanımı ile göndereceği geri bildirimlere göre bir Bitcoin alt yapısı yapılandırması planlıyoruz.