Şehirlere göre ilan dağılımı   

Tabanca fişeği satışı yapmak

Yazar: silahalsat   |   Tarih: 29. 1. 2018Değerli kullanıcılarımız, şahısların ve MKE bayisi olmayan işyerlerinin yivli silah fişeği (tabanca fişeği vs.) satması kanunlarca yasaklanmıştır.
Satmayı düşündüğünüz her ne kadar da kendi ruhsatlı silahınızın ihtiyaç fazlası fişekleri dahi olsa bu fişekleri para veya kıymetli bir meta karşılığı vermeniz kesinlikle suç teşkil etmektedir. Kısacası bu fişeklerin ticaretini yapamazsınız.
Fişek sattığınız bir kişi, sizden fişek aldıktan sonra bunları kullanarak çok ağır bir suç işleyebilir. Bu kişi yakalandıktan sonra güvenlik güçleri, olayın öncesini, en ince ayrıntısına kadar kendisine soracaklardır. Bu hikayede sizin de adınızın geçmesi, hele hele suç ortağı olarak imlenmek, sizi, içinden çok zor çıkacağınız (çıkamayabilirsiniz de..) bir belanın içine sokacaktır.
Fişeklerinizi sattığınız kişi çok yakın bir akrabanız da olabilir ama siz gene de güvenmeyin.. Her koyun kendi bacağından asılmaya devam etsin..
İllaki elinizdeki fişeklerden kurtulmak istiyorsanız en yakın karakola hediye edebilirsiniz. Size ısmarlayacakları bir bardak çay ve kuracağınız dostluk para ile ölçülemez.