Şehirlere göre ilan dağılımı   

Açık Artırma ilanı verirken dikkat etmeniz gereken hususlar

Yazar: Silahalsat   |   Tarih: 12. 10. 2017Açık artırma ilanı vermeye başlamadan önce aşağıdaki tavsiyelerimizi lütfen dikkatlice inceleyin.

1-Satmış olduğunuz ürünün bilinen,nerdeyse sabit bir piyasa fiyatı varsa ve siz açık artırmayı piyasa fiyatından açacaksanız, açık artırma ilanı vermek sizin için uygun bir yöntem değildir. Bu ürünü satmak için normal ilan seçeneğini kullanmak daha doğrudur.

2-Tüm dünyada açık artırmalar ürünün tahmin edilebilen fiyatının çok daha altından başlamaktadır. Bu oran, ortalama olarak tahmin edilen yada ürüne istenilen fiyatın %10'udur. Bir açık artırmayı örnek olarak; 1 TL den başlattığınız zaman gerçek bir açık artırmanın ruhunu yakalamış olursunuz.

3-Ülkemizde açık artırma kültürü çok da yerleşik olmadığı için ve bir takım anlaşmazlıkları önlemek için, Rezerv Fiyat seçeneğini kullanarak 1 TL den başlattığınız açık artırma sonunda, verilmiş yetersiz yada çok düşük teklifleri bertaraf edebilirsiniz.

4-Bazı üyelerimiz Hemen Al fiyatı kısmına ürün için istedikleri fiyatı yazarak, teklif yapacak üyelere bir nevi minimum fiyat sınırı koymaktadırlar.
Hemen Al fiyatı özelliği o ürünü en önce davranan kişinin satın alabilmesi için getirilmiş bir özelliktir. Açık artırmayı çok düşük bir fiyattan başlatıp Hemen Al fiyatını da çok yüksek girerseniz açık artırma ilanı vermenizin pek de bir anlamı kalmaz.
Normal olan her ikisini de ayrı ayrı kullanmaktır.